-1.png?2026-08-24T10%3A17%3A23.271Z)
13 minut lektury
Termin zadawania pytań PzpDo kiedy Wykonawca może zapytać i ile czasu ma Zamawiający na odpowiedź?
Konsultant i ekspert w obszarze zamówień publicznych. Specjalizuje się w przygotowywaniu i wdrażaniu regulaminów do postępowań poniżej progu stosowania ustawy (170 tys. zł), wspierając zamawiających w tworzeniu efektywnych, zgodnych z prawem procedur zakupowych. Jako praktyk i twórca rozwiązań zakupowych zaprojektował od podstaw zestaw formularzy unijnych, który - wraz z zespołem programistów Open Nexus - stał się podstawą innowacyjnej alternatywy dla systemu eNotices2: modułu Ogłoszenia UE dostępnego na platformazakupowa.pl. To najważniejsze osiągnięcie w jego karierze, które w znaczącym stopniu przyspiesza i automatyzuje publikację ogłoszeń postępowań powyżej progu unijnego, ułatwiając codzienną pracę specjalistom ds. zamówień publicznych. Pasjonat nowoczesnych rozwiązań i cyfryzacji procesów zakupowych, aktywnie dzieli się wiedzą poprzez szereg inicjatyw edukacyjnych, kanał Zakupowa na YouTube oraz media społecznościowe, gdzie popularyzuje dobre praktyki oraz praktyczne wskazówki z zakresu zamówień i zakupów publicznych. Współtwórca konferencji POZAP - Poznań o zamówieniach publicznych, realizowanej od 5 lat na linii współpracy Open Nexus oraz Urzędu Miasta Poznania.
-1.png?2026-08-24T10%3A17%3A23.271Z)
13 minut lektury
Termin zadawania pytań PzpDo kiedy Wykonawca może zapytać i ile czasu ma Zamawiający na odpowiedź?

[Procesy i procedury] – 16 minut lektury
Termin związania ofertąjak go obliczyć, przedłużyć, co z wadium?

[Procesy i procedury] – 9 minut lektury
Analiza potrzeb i wymagań - wzór 2026Jak przeprowadzić analizę?

[Procesy i procedury] – 14 minut lektury
Kwota na sfinansowanie zamówieniaIle naprawdę ma Zamawiający?
-1.png?2026-08-19T10%3A44%3A20.300Z)
.png?2026-08-17T13%3A29%3A40.208Z)
.png?2026-08-18T07%3A17%3A23.970Z)
[Procesy i procedury] – 12 minut lektury
Rozporządzenie zamiast dyrektyw.Unijny fikołek pod hasłem jednego rynku.

16 minut lektury
Oryginał, kopia czy skan?Jak poprawnie przekazywać dokumenty w zamówieniach publicznych

[Popularne] – 12 minut lektury
Kalkulatory Pzp, kalkulator rażąco niskiej cenyJak uprościć codzienną pracę zespołu zamówień publicznych?

[Popularne] – 12 minut lektury
platformazakupowa.pl - co to jest i w czym może Ci pomóc w postępowaniach poniżej progu PZP?Elektronizujemy zakupy w sektorze publicznym, Twój ratunek w PZP, Twoje wybawienie i ulga. Twój czas. platformazakupowa.pl w postępowaniach poniżej progu PZP
.png?2026-06-01T07%3A45%3A44.161Z)
[Popularne] – 16 minut lektury
PlatformaZakupowa.pl - co to jest i w czym może Ci pomóc w postępowaniach powyżej progu PZP?Elektronizujemy zakupy w sektorze publicznym, Twój ratunek w PZP, Twoje wybawienie i ulga. Twój czas. PlatformaZakupowa.pl w postępowaniach powyżej progu PZP

[Popularne] – 14 minut lektury
Centralny Rejestr Umów a planowanie zamówień. Jak ograniczyć chaos, liczbę rekordów i ryzyko błędów?CRU nie jest wyłącznie nowym obowiązkiem sprawozdawczym. To test dojrzałości organizacyjnej instytucji publicznych.

[Procesy i procedury] – 20 minut lektury
Jak przygotować opis przedmiotu zamówienia na dostawy i usługi poniżej progu PZP?Opis przedmiotu zamówienia poniżej 170 tys. zł — jak przygotować go dobrze?

[Procesy i procedury] – 30 minut lektury
Jak przygotować ogłoszenie o udzieleniu zamówienia z podziałem na części w eNotices2?Kompletny poradnik krok po kroku

[Procesy i procedury] – 8 minut lektury
Jak przygotować ogłoszenie o udzieleniu zamówienia w eNotices2?Kompletny poradnik krok po kroku (bez podziału na części)

[Procesy i procedury] – 10 minut lektury
Jak szacować wartość zamówienia publicznego?Szacowanie wartości zamówienia to nie jest łatwy temat.
.png?2026-08-18T06%3A48%3A40.738Z)
[Procesy i procedury] – 13 minut lektury
Sprawozdanie roczne o udzielonych zamówieniachJak przygotować sprawozdanie roczne bez błędów?